NAŠE SLUŽBY NOVINKY PRODUKTY TECHNICKÉ DOKUMENTY KONTAKT

 

 

 
Montážní lepidlo na parapety

 

Akrylátově-disperzní lepidlo na vodní bázi neobsahující rozpouštědla.

Vhodné k lepení parapetů, obkladů, polystyrenu, dřevěných desek, podlahových lišt, pěnových hmot, atd. na cihly, beton, omítku, maltu, kov a dřevo.

Obsah balení: 12 kg, 5kg, 310ml

leták PDF

VLASTNOSTI:
• Určeno k přímému zpracování
• Neobsahuje rozpouštědla
• Univerzální použití
• Po vyschnutí mrazuvzdorné
• Přetíratelné
• Odolné proti UV záření

BARVA:
Bílá (krémová)

POKYNY PRO ZPRACOVÁNÍ:
Lepené plochy musí být očištěné a nosné. Prach, mastnota, oleje a uvolněné části musí být odstraněny. Podklad může být vlhký, ale nesmí být mokrý. U porézních a velmi savých podkladů by měli být lepené plochy předem natřeny vodou zředěným montážním lepidlem (1 díl montážního lepidla a 2 díly vody). Základní nátěr nechat odvětrat a na ještě vlhký podklad nanést lepidlo.
Při použití na jednostranně lakované dřevo (viditelná plocha) aplikujte na nelakovanou plochu (lepená plocha) základní nátěr, aby se zabránilo zkroucení dřeva na základě vlhkosti lepidla. Za deště, při hrozícím dešti a při mlze nelepte. Voda ovlivňuje či znemožňuje potřebnou přilnavost. Také vysoká vzdušná vlhkost (přes 65%) prodlužuje dobu vytvrzení lepidla. Při venkovním použití chraňte před trvalým působením vody.
Vyvarujte se kondenzaci vodní páry v oblasti lepení. Dehet a podklady obsahující bitumen stejně jako sádra, neupravené, korozí ohrožené kovy a některé umělé hmoty (např. PE a PP) jsou jako podklad nevhodné.

Akrylátové-lepidlo by nemělo být používáno v dosahu půdy a vody. Protože vytvrzení lepidla je závislé na vypařování v něm obsažené vody, musí být zajištěno, že alespoň jedna lepená plocha je dostatečně savá.
Lepení: Při práci s kbelíkem používat ozubenou špachtli. Lepidlo nanášet jednostranně, bodově nebo v proužcích, v žádném případě ne celoplošně. Slepení sedlovým způsobem okamžitě přitlačit. Lepená místa zatížit až po důkladném vytvrzení.
Při lepení zinko-titanových plechů může vést trvající působení vlhkosti bez přístupu vzduchu k poškození (korozi). Lepidlo obsahuje nepatrné množství vody. Je proto nezbytně nutné, aby se lepidlo řádně zpracovalo a lepená plocha mohla uschnout – tedy musí být zabráněno možnosti kumulace kondenzátu uvnitř spoje, každá dutina ve stykové ploše musí být provětrávaná.
Spotřeba lepidla: Spotřeba lepidla je závislá na povaze/hrubosti lepených ploch/podkladu. Směrná hodnota 250 až 500g/m². Tloušťka vrstvy lepidla více než 2mm.
Čištění: Čerstvé montážní lepidlo může být omyto s pomocí vody. Vytvrzené lepidlo může být odstraněno pouze mechanicky nebo rozpouštědly.

SLUŽBY:
V případě dotazu k aplikaci je k dispozici odborný servis: info@uvenergy.cz